TOPAZ CUP 2015 ZAKOŃCZONY!!!

Dwa dni zmagań, 16 drużyn, 120 spotkań, 232 zdobyte bramki, co daje średnią 1.93 gola na mecz. Padający deszcz, silnie wiejący wiatr, na zakończenie słońce. Litry wylanego potu, zaangażowanie, emocje. Tego wszystkiego mogli doświadczyć kibice, którzy pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, zdecydowali się odwiedzić obiekty sportowe przy ul. Jana Pawła II 6 w Siedlcach.

Jednak wszystko co dobre - szybko się kończy. Zakończyła się także I edycja Turnieju Piłki Nożnej Chłopców z rocznika 2004 i młodszych TOPAZ CUP 2015.

Na te dwa dni do Siedlec przyjechały najlepsze akademie piłkarskie z całej Polski. Nasze miasto odwiedzili reprezentanci województw: mazowieckiego, podlaskiego, pomorskiego, wielkopolskiego, podkarpackiego oraz lubelskiego. Każda z drużyn rozegrała piętnaście – 16-to minutowych – spotkań, co łącznie dało 4 godziny gry. Walka o zwycięstwo trwała do samego końca, praktycznie do ostatniej kolejki zmagań. Ostatecznie to Lechia Gdańsk wywalczyła najwyższe miejsce na podium , prezentując najbardziej wyrównaną grę. Tylko minimalnie gorsze były drużyny Lecha Poznań i Legii Warszawa, uzupełniając „pudło” naszego turnieju. W każdym meczu mogliśmy oglądać miłe dla oka akcje, zarówno drużynowe jak i indywidualne. Wszyscy chłopcy pozostawili na murawie serca, wykazali się ogromna determinacją, zaangażowaniem i wolą walki. Co cieszy, obyło się bez złośliwości i nieczystych zagrań – to właśnie promowanie idei FAIR PLAY przyświecało organizatorom zawodów.

W imieniu osób zaangażowanych w przygotowanie turnieju, jeszcze raz dziękuję drużynom – trenerom , zawodnikom. Za kawał dobrej piłki, który mogliśmy oglądać. Gratulujemy wszystkim – niezależnie od zajętego ostatecznie miejsca – taki jest sport, ktoś jest pierwszy, ktoś także musi być ostatni. Wszyscy zasłużyliście na ogromne brawa. Nagrody indywidualne zdobyli:

DRUZYNA GALACTICOS (najlepsi zawodnicy wybrani przez trenerów):

Jan Żuberek (Talent Białystok)

Kacper Włoch (Legia Warszawa)

Norbert Pacławski (Lech Poznań)

Wiktor Łuczyk (Resovia Rzeszów)

Jan Janoszek (Motor Lublin)

Kamil Sołdaj (Legia Warszawa)

Maks Czekała (Lech Poznań)

Mateusz Sulej (Pogoń Siedlce Czarni)

Jakub Karczewski (Pogoń Siedlce Czarni)

NAJLEPSZY STRZELEC – Kacper Urbański (Lechia Gdańsk)

NAJLEPSZY BRAMKARZ - Bartek Maliszewski (Jagiellonia Białystok)

Dziękujemy kibicom, którzy odwiedzili nasze miasto i dopingiem wspomagali swoje drużyny. Mamy nadzieję, ze za rok , przy okazji II edycji TOPAZ CUP – również nas odwiedzicie. ZAPRASZAMY.

Podziękowania dla pochodzącego z naszego miasta arbitra ekstraklasowego p. Krzysztofa Jakubika, którego udział w charakterze rozjemcy kilku spotkań był gratką dla chłopców

Nie możemy również zapomnieć, i kierujemy gorące podziękowania dla naszych sponsorów na czele z firmą TOPAZ, do przedstawicieli Miasta Siedlce, bez których nie bylibyśmy w stanie turnieju zorganizować. Dziękujemy partnerom medialnym za wsparcie zawodów. I liczymy, że w przyszłym roku również będziemy mieli okazję współpracować przy przygotowaniu II edycji.

DO ZOBACZENIA ZA ROK!!!!

Powiązana galeria: